19 czerwca 2024
Aktualności

Starostowie na spotkaniu z ministrami

W spotkaniu z udziałem minister Marleny Maląg uczestniczyli: poseł Anna Pieczarka, Roman Łucarz i Jacek Hudyma – starosta i wicestarosta tarnowski, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie Anna Górska, a także dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie Renata Smoleń.

Spotkanie poświęcone było koordynacji działań związanych z polityką prorodzinną. To właśnie rodzina znajduje się w centrum uwagi wielu różnych grup, natomiast to Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej od 6 lat realizuje w sposób konsekwentny i kompleksowy politykę rodzinną i angażuje się w budowanie wspólnej koalicji na rzecz rodzin. – Zależy nam także na promowaniu dobrych praktyk i dawaniu przykładu innym – podkreślała minister Marlena Maląg.
Podczas spotkania omówiona została również bieżąca sytuacja związana z funkcjonowaniem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tarnowie, oraz efekty kształcenia specjalnego przy Ośrodkach Szkolno – Wychowawczych. Jak podkreślają uczestnicy, spotkanie było bardzo udane, przebiegło w przyjemnej atmosferze związanej przede wszystkim z realizacją konkretnych zadań, oraz funkcjonowaniem tych placówek.

Podczas wizyty w stolicy przedstawiciele samorządu powiatu tarnowskiego spotkali się również w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z Krzysztofem Kubowem Sekretarzem Stanu, szefem Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. W rozmowach uczestniczyła także poseł Anna Pieczarka. Podczas spotkania starostowie poruszyli wiele tematów związanych z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego a w szczególności, w kontekście wsparcia lokalnych inwestycji. W trakcie rozmów omówiono również działania podejmowane dla rozwoju samorządu terytorialnego i społeczności lokalnej oraz współpracy strony rządowej ze strona samorządową. Przypomnijmy druga edycja Rządowego Funduszu „Polski Ład”: Program Inwestycji Strategicznych została przedłużona do 28 lutego bieżącego roku. W imieniu samorządu powiatu tarnowskiego oraz mieszkańców starostowie podziękowali za otwartość, życzliwość a przede wszystkim za rządowe wsparcie w rozwój naszego regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.