30 maja 2024
Aktualności

„Stary” Szpital najlepszy w Małopolsce

Miejski Specjalistyczny Szpital imienia Edwarda Szczeklika w Tarnowie jest najlepszym małopolskim szpitalem według prestiżowego rankingu „Rezczpospolitej”. Szpital im. E. Szczeklika zajął wysokie, 19 miejsce, na 100 miejsc, punktowanych w rankingu. 28 lokata przypadła Szpitalowi Wojewódzkiemu imienia świętego Łukasza w Tarnowie.

Ranking szpitali „Rzeczpospolitej” przygotowywany jest od 13 lat i uznawany za najbardziej prestiżowy w Polsce. Szpitale zostały ocenione przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i firmę doradczą IDEA Trade, patronat honorowy nad rankingiem objął Minister Zdrowia, Konstanty Radziwiłł. Szpitale, które trafiły do „Złotej Setki” rankingu, mogły zdobyć maksymalnie tysiąc punktów.

Zwyciężyło Centrum Onkologii imienia profesora Franciszka Łukaszczyka z Bydgoszczy , które dostało 918 punktów. Szpital im. E.Szczeklika zdobył 865 punktów, Szpital im. św. Łukasza – 847. W rankingu oceniono zarządzanie placówkami, jakość opieki, opiekę medyczną, jakość usług, komfort pobytu pacjenta i funkcjonowanie SORów. Analizowano również zdarzenia i skargi, przyznawano punkty za certyfikaty jakości. Szpital Szczeklika i Szpital świętego Łukasza dostały po 337 punktów za opiekę medyczną.

Marcin Kuta, dyrektor Szpitala im. Szczeklika nie ukrywał radości z wyróżnienia

To najbardziej wymagający i nobilitujący ranking medyczny w Polsce. Jego autorzy prześwietlają szpital bardzo dokładnie, zbierają odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań. Dyrektor Kuta podkreśla również, że kierowany przez niego szpital trafia do „Złotej Setki” rankingu już od dziewięciu lat. – Rywalizujemy i wygrywamy ze szpitalami prywatnymi, niepublicznymi, monozabiegowymi i nowo wybudowanymi, które są łatwiejsze w prowadzeniu. Bardzo się cieszę, że jesteśmy najlepsi w Małopolsce.

To kolejne w tym roku wyróżnienie dla Szpitala im. Szczeklika. W sierpniu został nagrodzony tytułem Modernizacja Roku 2015, promującym najciekawsze dokonania polskich projektantów, architektów i budowlańców w dziedzinie modernizacji, remontów, adaptacji i renowacji. Szpital im. Szczeklika nazywany jest też „starym” szpitalem – rok temu skończył 180 lat. W 2015 roku zakończyła się również modernizacja szpitala – prace kosztowały około 13 milionów złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.