21 lutego 2024
Aktualności

Straż Miejska: Bez obrazy – likwidujmy bohomazy

„Bez obrazy – likwidujmy bohomazy” to program, w którym tarnowska Straż Miejska chce wyrazić sprzeciw wobec bezmyślnego niszczenia elewacji budynków w Tarnowie.

Przeprowadzono audyt budynków i miejsc pod kątem występowania na nich tzw. „graffiti”, czyli zwykłych bohomazów, które szpecą wizerunek miasta nie tylko mieszkańcom, ale również coraz liczniej odwiedzającym Tarnów podróżnym i turystom. Straż Miejska Zwraca się do właścicieli i administratorów budynków, na których zostały zauważone nieprawidłowości o usunięcie wszelkiego rodzaju bazgrołów, a w szczególności takich, w których zawarte są wszelkiego rodzaju wulgaryzmy, treści nawołujące do przemocy i nienawiści m.in. na tle rasowym.

W ramach tej akcji zostanie przeprowadzony w szkołach program profilaktyczny „Agresja, przemoc, cyberprzemoc”, w którym poruszane są m.in. treści dotyczące mowy nienawiści. Placówki oświatowo-wychowawcze, które chcą, aby przeprowadzić wśród wychowanków taki program proszone są o kontakt pod nr tel. 1461-14-25 wew. 39.

Mieszkańcy, którzy chcą włączyć się w działania na rzecz poprawy estetyki i czystości Tarnowa, mogą dokonać zgłoszenia w sprawie napisów i bazgrołów, poprzez bramkę internetową Straży Miejskiej określając miejsce (ulica, numer budynku), gdzie występują bazgroły.  Do zgłoszenia należy dołączyć zdjęcie i ewentualnie numer telefonu umożliwiający kontakt.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.