16 lipca 2024
Aktualności

Straż miejska kontra samochodowe wraki [WIDEO]

Do Straży Miejskiej wpływają interwencje mieszkańców w sprawie parkowania pojazdów, których stan wskazuje, że nie są one od dawna używane. Nie dość, że swym wyglądem szpecą otoczenie to często zajmują przez wiele miesięcy, a nawet lat miejsca parkingowe.

https://www.youtube.com/watch?v=dGaxcVZi09A&feature=youtu.be

Mieszkańcy oczekują, że zaraz po zgłoszeniu pojazd taki zostanie wywieziony. Kwestię usuwania pojazdów pozostawionych bez tablic rejestracyjnych lub pojazdów których stan wskazuje na to, że nie są używane reguluje prawo. Zgodnie z przepisami taki pojazd może zostać usunięty z drogi przez straż miejską lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza. Prawo jednak nie nakłada na organy uprawnione obowiązku wydania dyspozycji usunięcia pojazdu, wskazuje jedynie, że mają one taką możliwość.

Usunięcie pojazdu  z drogi jest kosztowne  dla jego właściciela lub posiadacza. Dlatego też, Straż Miejska w pierwszej kolejności próbuje dotrzeć do właściciela pojazdu i zobowiązuje go do usunięcia pojazdu we własnym zakresie, co w wielu przypadkach przynosi efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.