30 maja 2024
AktualnościFotoreportaże

Strażacki Mercedes dla OSP Biskupice Radłowskie [ZDJĘCIA][WIDEO]

Na taki samochód strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupicach Radłowskich w gminie Radłów czekali długie lata. Dziś marzenie stało się rzeczywistością! W uroczystym powitaniu nowego wozu strażackiego wzięli udział posłowie Wiesław Krajewski i Piotr Sak, wicestarosta powiatu tarnowskiego Jacek Hudyma oraz samorządowcy z gminy Radłów na czele z burmistrzem Zbigniewem Mączką.  

>

Nowy nabytek OSP Biskupice Radłowskie został współfinansowany ze środków z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości oraz z budżetu gminy Radłów. W sumie zakup samochodu dla druhów kosztował blisko 200 tys. zł. Wcześniej pojazd służył w Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. 

Należy przypomnieć, że kilka miesięcy temu ochotnicy z Biskupic Radłowskich przekazali swój samochód na Ukrainę, który prosto pojechał na front załadowany żywnością. Auto trafiło do V Państwowego Oddziału Ratowniczo – Gaśniczego Głównej Dyrekcji Państwowej Służby Ratowniczej Ukrainy w obwodzie odeskim. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.