25 maja 2024
AktualnościFotoreportaże

Strażackie święto w Wierzchosławicach. Nowy samochód poświęcony [ZDJĘCIA]

W miniony weekend zbiórką pocztów sztandarowych na placu przed kościołem parafialnym w Wierzchosławicach rozpoczęły się Gminne Obchody Dnia Strażaka, połączone z poświeceniem i przekazaniem do użytku nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Wierzchosławicach oraz łodzi ratowniczej dla OSP w Gosławicach.

Po zakończonej Eucharystii i przemarszu na plac pod remizę OSP w Wierzchosławicach, odbyła się dalsza część uroczystości. Ważnym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń zasłużonym strażakom z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Wierzchosławice. Po wręczeniu odznaczeń odbyła się  ceremonia poświęcenia oraz przekazania  do użytku nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzchosławicach oraz łodzi ratowniczej  – będącej na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Gosławicach.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu RENAULT D16 został zakupiony przez Ochotniczą Straż Pożarną w Wierzchosławicach za łączną kwotę 872 070,00 zł. Montaż finansowy został zrealizowany dzięki dofinansowaniu z MSWiA:  330 000,00 zł,  z NWFOŚiGW:  110 000,00 zł oraz z budżetu gminy Wierzchosławice w kwocie:  432 070,00 zł.

Łódź ratownicza KONTRA 450 została natomiast zakupiona przez Ochotniczą Straż Pożarną w Gosławicach za łączną kwotę  22 423,00 zł. Zakup został sfinansowany dzięki dotacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie w wysokości 10 000,00, dotacji gminy Wierzchosławice na kwotę – 10 800,00 oraz wkładu własnego i sponsorów OSP w Gosławicach.

Uroczystość zakończyła się odegraniem hymnu ZOSP „Rycerze Floriana” i defiladą pododdziałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.