30 maja 2024
AktualnościFotoreportaże

Strażacy ze Swoszowej będą mieć nowe auto [ZDJĘCIA][WIDEO]

Marzenie strażaków z OSP w Swoszowej doczeka się realizacji. Jeszcze w tym roku do jednostki trafi lekki samochód ratowniczo-gaśniczy.

 
 
W piątek podpisano umowę dotacji pomiędzy gminą Szerzyny a OSP w Swoszowej, w której przekazano kwotę 200 tys. zł z budżetu gminnego, co pozwoliło skompletować fundusze do rozstrzygnięcia przetargu i podpisania umowy z dostawcą samochodu. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Swoszowej rozstrzygnął następnie przetarg na dostawę pojazdu. W dalszej kolejności Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej podpisał umowę z firmą PW. BIBMOT Bik Sp. J. z Mielca na dostawę fabrycznie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego do końca 2022 roku.
 
W podpisaniu umowy wziął udział poseł Wiesław Krajewski oraz Elżbieta Pancerz – radna Rady Gminy Szerzyny, Maciej Sokulski – zastępca wójta gminy Szerzyny oraz druh Krzysztof Bąk – Komendant Gminny OSP w Szerzynach.
 
Dzięki wsparciu Pana Posła Wiesława Krajewskiego, Ochotnicza Straż Pożarna w Swoszowej otrzymała w tym roku dwie dotacje: w kwocie 200 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz w kwocie 50 tys. zł z rezerwy Komendanta Głównego PSP w Warszawie. W imieniu samorządu gminy Szerzyny bardzo serdecznie gratuluję Zarządowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Swoszowej podpisanej umowy na nowy pojazd. Dziękuję posłowi Wiesławowi Krajewskiemu za nieocenione wsparcie dla OSP Swoszowa oraz żywe zainteresowanie potrzebami strażaków ochotników z innych jednostek gminy Szerzyny – mówi wójt Grzegorz Gotfryd.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.