25 maja 2024
Aktualności

Strażakom z Gosławic mróz już nie jest straszny

Mała wielka rzecz stała się faktem. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gosławicach doczekali się remontu swojej remizy, w której od razu zrobiło się zdecydowanie cieplej. 

Inwestycja została wsparta pieniędzmi z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach pomocy dla gmin na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych. W sumie koszt przeprowadzonych prac wyniósł blisko 62 tys. zł, z czego 30 tys. zł to pieniądze od marszałka województwa. 

W ramach inwestycji wykonano instalację C.O., docieplono strop oraz wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. 

– Jest to kolejna jednostka w naszej gminie, która doczekała się inwestycji – przyznaje wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. – W 2022 roku m.in. nowy samochód strażacki trafił do OSP Wierzchosławice, wcześniej wyremontowana była remiza OSP w Komorowie i Rudce.  Tych inwestycji większych i mniejszych przy wsparciu środków z budżetu gminnego, a przede wszystkim dzięki zaangażowaniu druhów sukcesywnie przybywa. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.