18 maja 2024
Aktualności

Sukces Charytatywnego Balu Andrzejkowego na rzecz Oliwki

Charytatywny Bal Andrzejkowy w Nowej Jastrząbce (26.11) przerósł oczekiwania wszystkich. Podczas zorganizowanej loterii, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz 2,5-letniej Oliwki Głowacz z Nowej Jastrząbki, zebrano prawie całą potrzebną sumę. Patronem medialnym akcji był ,,Kurier Tarnowski”. 

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ!

To pierwsze tego  typu wydarzenie charytatywne zorganizowane w gminie Lisia Góra, dlatego stres i obawa czy wszystko się uda towarzyszył zarówno głównemu organizatorowi czyli społeczności szkolnej Zespołu Gimnazjum, Szkoły Podstawowej o Gminnego Przedszkola w Nowej Jastrząbce, ale również pracownikom Urzędu Gminy, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania i przeprowadzenie całej imprezy. Nieocenioną pomoc okazało również Stowarzyszenie ,,Dajmy dzieciom miłość”.

Kulminacyjne wydarzenie –  Bal Andrzejkowy – w ramach charytatywnej akcji na rzecz Oliwki Głowacz chorej na rdzeniowy zanik mięśni poprzedziła internetowa aukcja. Smutna historia Oliwki poruszyła serca sportowców związanych z ziemią tarnowską. Mistrzowski kask świeżo upieczonego zawodnika Unii Leszno Janusza Kołodzieja, koszulka z autografem Bartosza Kapustki  oraz inne gadżety dla miłośników sportu można było wylicytować w ramach internetowej aukcji. To był jednak przedsmak i dobry wstęp do prawdziwie szaleńczej licytacji podczas Balu Andrzejkowego, na który wejściówki rozeszły się niemalże w tydzień.

Obrazy, szachy, bombki, romantyczna kolacja, zabawa sylwestrowa – to tylko niektóre z ,,przedmiotów” wystawionych na aukcję podczas Balu. Świetnie w roli prowadzącego spisał się Rafał Huszno, wokalista zespołu Totentanz, który utorował drogę rzece pieniędzy, która popłynęła w ten magiczny wieczór podczas Balu.

– Nie spodziewaliśmy się takiej otwartości i hojności – przyznaje Barbara Głowacz, mama chorej Oliwki. – Dzięki pieniądzom, które udało się zebrać w ten wieczór będziemy mogli kupić koflator – urządzenie rozszerzające klatkę piersiową i pozwalające samodzielnie oddychać Oliwce.  

Choroba Oliwki uniemożliwia podjęcie pracy przez jej mamę, ponieważ dziewczynka wymaga stałej opieki. Jej dzień codziennie zaczyna się o 7:30 i wypełniają go zabiegi rehabilitacyjne.

 – Zaskoczył nas kilka miesięcy temu kontakt z Urzędu Gminy z propozycją tak potrzebnej nam pomocy – wyjaśnia Barbara Głowacz. – Dziękuję wszystkim, za zaangażowanie i organizację pięknego Balu. Wasze wsparcie pomoże, aby uśmiech na twarzy naszej małej Oliwki częściej gościł.

Pomoc mieszkańcom to jedno z zadań samorządu – podkreśla wójt gminy Lisia Góra Arkadiusz Mikuła, patron honorowy Charytatywnego Balu Andrzejkowego. – Spotkania w gronie ludzi dobrego serca już na stałe zagoszczą w naszej gminie, wspólnie możemy w większy stopniu pomóc kolejnym potrzebującym mieszkańcom, którzy pozostawieni sami ze swoimi problemami nie są w stanie im sprostać. Cieszę się, że hojność tego wieczoru niemiła granic za co z całego serca dziękuję wszystkim naszym gościom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.