20 czerwca 2024
AktualnościOd Czytelników

Święto Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek w Kupieninie

We wtorek w Kupieninie odbyła się tradycyjna uroczystość odpustowa Sióstr Benedyktynek Wynagradzających Najświętszemu Obliczu Pana Naszego Jezusa Chrystusa z Włoch.

Tej szczególnej uroczystości odpustowej przewodniczył Jego Ekscelencja abp Henryk Nowacki, emerytowany nuncjusz apostolski w krajach skandynawskich.

Jak co roku nie zabrakło przedstawicieli Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Na uroczystość przybyły uczennicez kl. z II LO: Klaudia Sznajder, Agnieszka Chrabąszcz i Gabriela Gubernat, uczące się języka włoskiego wraz z nauczycielkami Stellą Dąbroś i Teresą Domańską, która jest zarazem opiekunką Samorządu Uczniowskiego.

Ta tradycyjna uroczystość odpustowa jest wspaniałą okazją, by wyrazić wdzięczność Siostrom Benedyktynkom za ich ofiarną pracę i wszelkie dobro jakie wnoszą w życie kupienińskiego Domu Radosnej Starości – mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski.

Obchody odpustowe rozpoczęły się Mszą Św. sprawowaną pod przewodnictwem abpa Henryka Nowackiego, który pracował z papieżem Polakiem św. Janem Pawłem II kilkanaście lat. Homilię wygłosił natomiast ks. infułat Władysław Kostrzewa.

Podczas uroczystości nie zabrakło ciepłych słów wdzięczności skierowanych do sióstr ze zgromadzenia.

Siostry Benedyktynki prowadzą klasztor w Kupieninie od ponad 20 lat. Na co dzień opiekują się pensjonariuszami Domu Radosnej Starości wspierając w ten sposób kadrę pracowników tej placówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.