25 maja 2024
Kryminalne

Szajka kradnąca drogie alkohole rozbita

Policjanci rozliczają czteroosobową grupę okradającą sklepy z drogiego alkoholu na terenie Brzeska. Śledczy podejrzewają, że sprawcy mogli działać również w ościennych powiatach.

15 lutego godz. 13.30 policjanci otrzymali sygnał od ochroniarza jednego ze sklepów w Brzesku o ujęciu mężczyzny, który może mieć związek z kradzieżą sklepową. Policjantom, którzy zjawili się na miejscu ochroniarz relacjonował, że tego dnia zauważył młodego mężczyznę i kobietę, którzy weszli na teren sklepu a następnie wynieśli kilka butelek alkoholu nie przechodząc przez kasy. Pracownik ochrony wyszedł za parą i widząc, że chcą wsiąść do samochodu, w którym przebywał jeszcze jeden mężczyzna, usiłował ich zatrzymać. Złodzieje zaczęli uciekać pieszo, pozostawiając samochód na miejscu. Ochroniarz ścigając grupę ujął jednego z nich, tj. tego który czekał na wspólników w samochodzie. Okazał się nim 17- letni mieszkaniec powiatu kazimierskiego.

Na miejsce wezwano policjantów, którzy przejęli zatrzymanego. W samochodzie sprawców ujawnili alkohol a w trakcie sprawdzania sklepowego monitoringu i wyjaśniania całej sprawy, okazało się, że pozostawiony w aucie towar pochodzi z innego sklepu a ten skradziony dzisiejszego dnia został zabrany przez uciekającą parę.

Patrole policyjne dostały informację o zdarzeniu, pozostałych sprawcach i ich rysopisach. W trakcie poszukiwań na brzeskich ulicach zatrzymana została młoda kobieta, która brała udział w kradzieży. Okazało się, że to 16-letnia mieszkanka powiatu proszowickiego. Funkcjonariusze ustalili też dane mężczyzny, który towarzyszył jej w sklepie, to 18-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. W trakcie czynności okazało się, że w kradzież zamieszany jest także 20-letni mieszkaniec powiatu proszowickiego, który stojąc na zewnątrz pod drzwiami wejściowymi miał ułatwiać parze szybkie opuszczenie sklepu.  Zatrzymanie tych dwóch mężczyzn jest kwestią czasu.

Grupa tylko jednego dnia skradła alkohol ze sklepowych półek na kwotę 750 złotych. Śledczy jednak podejrzewają, że sprawcy mogli dokonywać podobnych kradzieży w ościennych powiatach, co będzie weryfikowane i wyjaśniane podczas prowadzonego postępowania. Materiały dotyczące nieletniej zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.  Pozostałym członkom szajki grozi  do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.