20 kwietnia 2024
Kryminalne

Szczucin: Dzięki policjantom mieszkanka Mazowsza odzyskała skradzionego psa

Kilka dni temu z Komisariatem Policji w Szczucinie skontaktowała się telefonicznie 21–letnia mieszkanka województwa mazowieckiego, która poinformowała funkcjonariuszy, że jedzie do Szczucina,  gdzie na stacji paliw umówiła się z mężczyzną, który w jednym z serwisów ogłoszeniowych oferował do sprzedaży psa – miniaturowego bulteriera. Kobieta poinformowała policjantów, że na załączonych do ogłoszenia zdjęciach rozpoznaje swojego pupila, którego jej skradziono.

Zgłaszająca została poinstruowana o konieczności utrzymania stałego kontaktu z funkcjonariuszami KP w Szczucinie. W trakcie oczekiwania na przyjazd 21-latki funkcjonariusze odnaleźli wspomniane ogłoszenie na portalu  internetowym i rozpoznali posesję w gminie Szczucin należącą do mężczyzny trudniącego się handlem psami (działalność prowadził na terenie Powiatu Dąbrowskiego).

Następnie policjanci wspólnie ze zgłaszającą udali się na umówione miejsce transakcji, gdzie zatrzymali 42-letniego mężczyznę.  W jego  pojeździe odnaleziono bulteriera. Właścicielka zwierzaka stwierdziła, że pies ma wszczepiony czip. Po sprawdzeniu elektronicznym czytnikiem, który posiadała okazało się, że wyświetlony przez urządzenie  numer mikroprocesora  zgadza się z numerem podanym na metryce psa. Policjanci w pojeździe sprawcy znaleźli także wypisaną dla sprzedawanego psa książeczkę zdrowia, która została zabezpieczona do dalszego toku postępowania.

Od właścicielki pupila funkcjonariusze KP w Szczucinie przyjęli zawiadomienie o kradzieży. Zatrzymany mężczyzna utrzymuje, że psa zakupił w Sandomierzu około półtora miesiąca temu. Teraz mieszkańcowi Powiśla grozi 5 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.