30 maja 2024
Aktualności

Szczypiorniści podzielą los żużlowców?

Jak już informowaliśmy, Grupa Azoty zdecydowała, że nie będzie wspierać finansowo żużlowców Unii Tarnów. Uzasadnione obawy o swoją przyszłość mają piłkarze ręczni Grupy Azoty Unia Tarnów. Klub wystosował już pismo z prośbą o ,,pomoc w ratowaniu tarnowskiej piłki ręcznej, która wychowała i ukształtowała wiele pokoleń sportowców z Tarnowa i naszego regionu.”

 

– Problemy finansowe naszego Głównego Partnera mają wpływ na przyszłość finansową naszego klubu. Istnieje ryzyko, iż pomimo sportowego utrzymania w rozgrywkach Orlen Superligi w sezonie 2023/2024 klub nie wystartuje w rozgrywkach w kolejnym sezonie tj. 2024/2025. Wysoce prawdopodobny jest scenariusz, że w przypadku braku wsparcia ze strony dotychczasowego Głównego Partnera oraz braku pojawienia się nowego partnera – klub GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW zniknie ze sportowej mapy Polski i zostanie zlikwidowany – czytamy w komunikacie, który wysłano do naszej Redakcji.

Klub z Tarnowa ma się czym chwalić w ostatnich latach. Grupa Azoty Unia Tarnów to jedyny klub z małopolski występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej, występujący w niej nieprzerwanie od sezonu 2019/2020. W tym czasie tarnowscy szczypiorniści zdobyli srebrny medal w Pucharze Polski, a w ubiegłym sezonie uplasowali się na 7 miejscu w rozgrywkach ligowych, co było najlepszym wynikiem w historii klubu. Zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów występowali na Igrzyskach Olimpijskich, wielokrotnie zdobywali indywidualne wyróżnienia i nagrody m.in. król strzelców, najlepszy rozgrywający, MVP miesiąca, a także byli powoływani na zgrupowania seniorskiej kadry narodowej A, B oraz reprezentacji młodzieżowych.

– Na ten moment klub nie może złożyć żadnych deklaracji co do swojej przyszłości. Ciągle szukamy rozwiązań, tak aby móc przystąpić do rozgrywek ligowych w przyszłym sezonie na poziomie Orlen Superligi. Prosimy Państwa o pomoc w ratowaniu tarnowskiego szczypiorniaka. Mamy nadzieję, że z pomocą Państwa, Partnerów, kibiców oraz wszystkich osób zaangażowanych w funkcjonowanie klubu wspólnie przetrwamy ten trudny czas i osiągniemy wspólny cel, którym jest pozostanie tarnowskiego szczypiorniaka na mapie sportowej Polski – apelują władze tarnowskiego klubu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.