25 kwietnia 2024
Aktualności

Tanie mieszkania na wynajem w Wierzchosławicach

Znamy już wstępną wizualizację budynku, który powstanie w Wierzchosławicach – Dwudniakach w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Gmina przystąpiła do spółki SIM Małopolska, która realizuje w regionie program budowy tanich mieszkań na wynajem. Właśnie taki obiekt powstanie w Wierzchosławicach-Dwudniakach.

Zgodnie z planem pierwsza łopata na tej ważnej dla mieszkańców inwestycji zostanie wbita w maju przyszłego roku. Budowa  ma się zakończyć w czerwcu 2024 roku. W sumie powstanie 40 mieszkań.  Samorząd gminny pozyskał dofinansowanie ok. 4,3 mln. zł.

Budynek powstanie w świetnej lokalizacji – z jednej strony będzie sąsiadował z lasem i jeziorem, ale z drugiej to nie oznacza odludzie. Nie daleko są sklepy, szkoła i kościół.

– Kto zamieszka w tym budynku będzie określał szczegółowy regulamin uchwalony przez Radę Gminy, ale ideą programu jest budowa tanich mieszkań na wynajem dla młodych rodzin – tłumaczy wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz.  – Jako samorząd inwestujemy w rozwój infrastruktury drogowej, oświatowej, sportowej i rekreacyjnej, ale pamiętamy również o tego typu zadaniach. Gdy tylko program budowy tanich mieszkań na wynajem wiedzieliśmy, że taka inwestycja powinna u nas powstać.

Na tym jednak nie koniec. SIM wybuduje także tanie mieszkania również w Kępie Bogumiłowickiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.