20 kwietnia 2024
Kryminalne

Tarnów: Brutalne pobicie na ul. Krakowskiej

W zeszłym tygodniu w Tarnowie na ulicy Krakowskiej w rejonie mostu na rzece Biała miał miejsce rozbój. Dwóch młodych mężczyzn pobiło i skopało dwudziestosześcioletniego tarnowianina. Następnie przeszukali jego kieszenie, zabrali telefon komórkowy oraz drobne pieniądze. Obaj zostali już zatrzymani.

Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Tarnowa. Dwudziestodwuletni mężczyzna i jego nieletni kompan. Obaj podczas przesłuchania przyznali się do rozboju. 22-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która wystąpiła do Sądu Rejonowego w Tarnowie z wnioskiem o zastosowanie środka izolacyjnego. Tarnowski Sąd po zapoznaniu z materiałami przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Nieletni natomiast za swój czyn odpowie przez Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Tarnowie. Za rozbój, który określony został w art. 280 kodeksu karnego, ustawodawca przewidział karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.