30 maja 2024
Aktualności

TARNÓW: Drożej zapłacimy za bilet w autobusie?

Zgodnie z przewidywaniami, władze Tarnowa zamierzają kolejny raz sięgnąć do kieszeni mieszkańców. Już niebawem bilet jednorazowy w autobusach komunikacji miejskiej może kosztować 4 zł!. O tym, czy ostatecznie cena poszybuje zdecydują radni.

O tym, że w tym roku samorząd miejski będzie majstrował przy cenach biletów można było się domyślać. Nie tak dawno, w programie Cafe Tarnów, prezydent Roman Ciepiela, nie wykluczał takiego scenariusza. Teraz to o czym się mówiło, nabrało realnego kształtu. Planowana podwyżka to pokłosie fatalnego stanu miejskich finansów. 

O scenariuszach związanych ze wzrostem cen biletów informuje Radio Kraków. Nowa taryfa jest jeszcze w trakcie przygotowywania i musi zostać m.in. przesłana do konsultacji do związków zawodowych.

– Wstępnie mogę powiedzieć, że jest przewidywany wzrost cen biletów rzędu kilkunastu procent. W wersji, którą przygotowujemy, cena biletu normalnego z 3,6 zł wzrastałaby do 4 zł. To nie jest końcowa propozycja. Może być zmiana. W wersji opracowywanej nie ma uwzględnionych podwyżek cen biletów okresowych. Jeśli coś się jednak wydarzy, mogą być jakieś zmiany – mówi rozgłośni Wiesław Kozioł ze ZDiK. 

Najprawdopodobniej cenami biletów w autobusach MPK zajmą się radni podczas marcowej sesji Rady Miejskiej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.