17 czerwca 2024
Aktualności

TARNÓW: DUŻA kasa dla Nowego Szpitala

Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie otrzyma 14,7 mln zł. Tak poinformował wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Tarnowska lecznica znalazła się w gronie 15 małopolskich szpitali, do których trafi w sumie ponad 153 mln zł. 

Dzięki konkursowi z Funduszu Medycznego placówki medyczne mogły ubiegać się o środki na modernizację, przebudowę lub doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych, w tym pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR. To kolejne znaczące wsparcie dla infrastruktury ratownictwa medycznego– mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita. – Sprawne działanie SOR-ów to podstawa. Dzięki środkom z Funduszu Medycznego będzie możliwy choćby zakup sprzętu do diagnostyki. Robimy wszystko dla bezpiecznej przyszłości Polaków. Trwa ofensywa inwestycyjna – także w tym aspekcie: inwestycji w zdrowie Polek i Polaków – podsumowuje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Fundusz Medyczny powstał z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia. Jest on obliczony na najbliższe 10 lat w kwocie 40 mld zł. 

O środki z Funduszu Medycznego, mogły ubiegać się placówki, które na dzień ogłoszenia konkursu udzielały świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie świadczenia w szpitalnym oddziale ratunkowym. Drugim warunkiem skorzystania z dofinansowania było zawarcie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na wymieniony zakres świadczeń do 31 grudnia 2021 r.

Minimalna wartość jednego wniosku podlegającego ocenie wynosiła 2 mln zł, zaś maksymalna kwota dofinansowania jednego wniosku mogła wynieść 15 mln zł. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.