17 czerwca 2024
Aktualności

TARNÓW: Dużo interwencji Straży Miejskiej dotyczy psów

Do dyżurnego Straży Miejskiej w Tarnowie, praktycznie codziennie zgłaszane są interwencję dotyczące luźno biegających psów. Takie zgłoszenie miało również miejsce wczoraj, gdzie pies wykorzystując fakt, że jego opiekun wychodząc z domu nie domknął bramki wyjściowej wybiegł na ulicę.

Warto zaznaczyć, że pies bez nadzoru może stanowić poważne zagrożenie polegające między innymi na pogryzieniu człowieka lub innego zwierzęcia oraz stwarzać realne zagrożenie w komunikacji.

Zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Tarnowa utrzymanie zwierząt domowych nie może stanowić zagrożenia fizycznego lub biologicznego oraz uciążliwości dla ludzi. Osoba utrzymująca psa zobowiązana jest zabezpieczyć miejsce pobytu psa w taki sposób, aby zapobiec możliwości wydostania się psa na teren przeznaczony do wspólnego użytku oraz  niezwłocznie usuwać zanieczyszczenia spowodowane przez te zwierzęta.

W 2021 roku Straż Miejska w Tarnowie podjęła 431 interwencji dotyczących psów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.