28 maja 2024
Aktualności

TARNÓW: Dziś finał Pucharu Polski na stadionie przy ul. Piłsudskiego

Dzisiaj o godz. 18 na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego rozlegnie się pierwszy gwizdek w finałowym pojedynku o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Tarnowie. Zmierzą się w nim Unia Tarnów oraz Wolania Wola Rzędzińska. 

Jak informują organizatorzy wstęp na mecz jest bezpłatny, ale każdy widz będzie musiał posiadać bilet. Liczba miejsc jest ograniczona.

Czwartoligowcy z Woli Rzędzińskiej mają za sobą już cztery pucharowe spotkania. Rywalizację rozpoczęli w drugiej rundzie, w której dopiero po rzutach karnych pokonali 6-5 KS Rzuchowa (w normalnym czasie mecz zakończył się wynikiem 4-4). W kolejnych meczach – również rozgrywanych na wyjazdach – Wolania rozgromiła 11-0 LKS Ładna, pokonała 6-1 Unię II Tarnów oraz wygrała 3-1 z Metalem Tarnów.

 „Jaskółki”, ze względu na grę w trzeciej lidze, pucharową przygodę zaczęły natomiast dopiero od półfinału. Tarnowianie w wyjazdowym spotkaniu pokonali w nim 1-0 Dunajec Zakliczyn.

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznym finale zmierzyły się zespoły, które w tej edycji zostały wyeliminowane w półfinałach. W spotkaniu rozegranym na boisku w Zakliczynie, tamtejszy Dunajec przegrał wówczas 0-3 z Metalem Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.