15 czerwca 2024
AktualnościKryminalne

TARNÓW: Groził, że wysadzi bank w powietrze – Policja ujawnia szczegóły

Nieznana osoba wysłała na czat bankowy wiadomość o możliwości wysadzenia banku w centrum Tarnowa przy ul. Krakowskiej. Pracownicy się ewakuowali, a policjanci i strażacy zamknęli ulicę w jego pobliżu dla ruchu pieszego i kołowego. Trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania osoby odpowiedzialnej za to stworzenie tego zagrożenia.

Wczoraj po godzinie 10 wpłynęła informacja z placówki bankowej w Tarnowie przy ul. Krakowskiej, że jeden z klientów banku wysłał na czat bankowy informację, z której wynikało, że jeśli nie spełniona zostanie jego prośba, wysadzi bank podłożonym ładunkiem wybuchowym. Informacja ta spowodowała, że kierownik placówki podjął decyzję o natychmiastowym wstrzymaniu wyrzyskich operacji bankowych i wyprowadzeniem osób będących w banku na zewnątrz. Powiadomił służby ratunkowe Tarnowa, straż pożarną i policję, które po przyjechaniu na miejsce zamknęły ulicę Krakowską w rejonie banku dla ruchu kołowego i pieszego. Policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej tarnowskiej komendy sprawdzili budynek, w którym nie został ujawniony żaden niebezpieczny ładunek, a czynności swoje skończyli przed godziną 11. Wówczas do pracy przystąpili niemundurowi z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy zabezpieczają dowody świadczące o popełnionym przestępstwie i ustalają dane personalne osoby, która do niego doprowadziła. Czyn taki jest określony w artykule 224a kodeksu karnego i 282 kodeksu karnego. Osobie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.