TARNÓW: Groźny pożar na ul. Sowińskiego. Dwie osoby wylądowały w szpitalu [ZDJĘCIA]

Do groźnego pożaru doszło wczoraj wieczorem na ulicy Sowińskiego w Tarnowie. W  pożarze ucierpiały dwie osoby. Strażacy musieli pomóc wydostać się mężczyźnie z mieszkania pełnego dymu. Pomoc była  potrzebna takze kobiecie, która  mieszka piętro wyżej.  

Pożar wybuchł na 4 piętrze kamienicy przy ul. Sowińskiego około godz. 19. Przybyli na miejsce pożaru strażacy spotkali przed budynkiem kobietę, która uciekła przed ogniem i poinformowała ich, że  w środku został mężczyzna, który miał się ukryć w łazience. Strażacy stanęli przed nie lada trudnym zadaniem, gdyż w związku z tym, że ulica Sowińskiego   jest bardzo wąska nie mogli na zewnątrz rozstawić drabiny – musieli wejść do płonącego mieszkania.

I rzeczywiście strażacy natrafili na niego w łazience i ewakuowali go ze strefy zadymienia, udzielając mu pierwszej pomocy. Mężczyzna był przytomny, podano mu tlen, a następnie przekazano zespołowi karetki pogotowia. Jak informują służby, podczas akcji gaśniczej na złe samopoczucie zaczęła się skarżyć również lokatorka z mieszkania, pod którym wybuchł pożar. Jej również strażacy udzielili pomocy. Na szczęście życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 5 zastępów czyli 21 strażaków. Poszkodowanymi zaopiekowały się Zespoły Ratownictwa Medycznego. Na miejscu pojawili się także pracownicy Pogotowia Gazowego i Energetycznego oraz policja i Straż Miejska.

Fot. Państwowa Straż Pożarna w Tarnowie

Jeden komentarz do “TARNÓW: Groźny pożar na ul. Sowińskiego. Dwie osoby wylądowały w szpitalu [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.