20 czerwca 2024
Aktualności

Tarnów: Klaster stawia na zieloną energię

Tarnowski Klaster Przemysłowy zmierza w kierunku inwestowania w odnawialne źródła energii. – W pierwszej kolejności chodzi o montaż paneli fotowoltaicznych, które by dostarczały energię do budynku naszej przyszłej siedziby, a także do inkubatora przedsiębiorczości – mówi Robert Wardzała, prezes TKP.
Biorąc pod uwagę wartość zużycia prądu w obu obiektach, Klaster może docelowo zaoszczędzić sporo pieniędzy, przeznaczanych na bieżące utrzymanie budynków.

– Oczywiście najpierw musimy zainwestować – tłumaczy prezes Wardzała. – Zarówno w przygotowanie dokumentów, niezbędnych do realizacji takiej inwestycji, jak i w zakup i montaż paneli.

Jednak według wyliczeń specjalistów, wszystkie koszty powinny się zwrócić po 5 – 6 latach. Następnie panele będą produkowały prąd w ilości pozwalającej na normalne funkcjonowanie biurowca, a także inkubatora, w którym siedziby ma obecnie 13 firm. Po tym czasie Klaster mógłby nawet zarabiać na produkcji prądu, sprzedając go dystrybutorom. Na razie prezes Robert Wardzała chce zlecić przygotowanie studium wykonalności – pierwsze z opracowań niezbędnych do przygotowania inwestycji.

Jeden komentarz do “Tarnów: Klaster stawia na zieloną energię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.