30 września 2023
Kryminalne

Tarnów: Kolejny dealer wpadł w ręce policji

Tarnowscy policjanci udaremnili wprowadzenie na lokalny rynek środków odurzających. W sumie do obrotu mogło trafić ponad 170 porcji o wartości 5000 złotych. Marihuana została zabezpieczona u 23-latka z powiatu tarnowskiego.

Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali dealera narkotykowego. Był to 23-latek, mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Podczas przeszukania zatrzymany wydał jeden woreczek strunowy z zawartością ponad 3 gram suszu marihuany. Okazało się jednak, że na tym nie koniec. Dociekliwość doprowadziła policjantów do zamkniętego pomieszczenia gospodarczego. Wewnątrz niego przy ścianie stał kontener (boks), specjalnie przygotowany i wyposażony do uprawy konopii indyjskiej. W specjalnych warunkach wzrastały krzaki odpowiednio nawilżane, wentylowane oraz ogrzewane. Charakterystyczna woń unosząca się w powietrzu doprowadziła do miejsca ukrycia ściętych krzaków marihuany, które tuż przed przyjazdem policji zostały ścięte i ukryte w worku foliowym. Z zabezpieczonych krzewów roślinnych można by wyprodukować ponad 170 porcji suszu marihuany o wartości ponad 5 tysięcy złotych.

Zatrzymany dwudziestotrzylatek przyznał się do uprawy konopii indyjskiej. Po przedstawieniu zarzutów został zwolniony. Odpowie przed tarnowskim sądem za naruszenie Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Zgodnie z art. 63 tej Ustawy sąd może wymierzyć karę to 3 lata pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.