25 lutego 2024
AktualnościFotoreportażeKryminalne

TARNÓW: Maluchy z wizytą u policjantów

SMYKI, ASY i ZUCHY to bynajmniej nie nazwy pododdziałów tarnowskiej Policji, lecz przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola ,,Promyczek” z Tarnowa. Najmłodsi poznali tajniki pracy policjantów w Tarnowie.

Przedszkolaki, które na co dzień spotykają się w Niepublicznym Przedszkolu „Promyczek’ w Tarnowie w grupach o nazwie Smyki, Zuchy i Asy odwiedziły tarnowskich policjantów. Trzy grupy maluchów w wieku od 4 do 6 lat przywitali tarnowscy policjanci: asp. sztab. Paweł Klimek – oficer prasowy, mł. asp. Marek Bachara z wydziału ruchu drogowego tarnowskiej komendy oraz st. sierż. Ewa Mazur – dzielnicowa Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Najmłodsi z zachwytem poznawali elementy wyposażenia wykorzystywanego w codziennej służbie: latarkę z czerwoną nakładką, tarczę do zatrzymywania pojazdów czyli popularny wśród najmłodszych „lizak”, gwizdek sygnałowy, radiotelefon, wózek mierniczy, kamizelka taktyczna i wiele innych.

Każdy przedszkolak dowiedział się, jak ważne są odblaski i do czego służą. Spotkanie było okazją zobaczenia motocykli i radiowozów policyjnych. Oficer prasowy oprowadził najmłodszych po izbie tradycji, dzielnicowa pokazała specjalny strój policjanta do zabezpieczeń imprez masowych, a technicy kryminalistyki zaprezentowali przedszkolakom co kryje „tajemnicza walizka”, którą obserwujemy na miejscu przestępstwa – pokazali to co niewidoczne „gołym okiem” i co trzeba zrobić, aby to zobaczyć.

Tarnowscy policjanci wręczyli każdemu przedszkolakowi odblask, a w zamian dzieciaczki odwzajemniły się policjantom dużą radością, słodkościami, uśmiechem oraz przekazały własnoręcznie wykonane kolorowanki policyjnej czapki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.