28 lutego 2024
Aktualności

TARNÓW: Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje projekty do Budżetu Obywatelskiego

Można już zgłaszać projekty do jedenastej edycji budżetu obywatelskiego na 2023 rok. Mieszkańcy Tarnowa zdecydują, na co przeznaczyć ponad 4 miliony złotych, pochodzące z miejskiego budżetu.

Zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego można do 7 kwietnia 2022 roku. Pomysłodawca musi zebrać pod swoim projektem co najmniej 100 podpisów. Formalna ocena projektów, w tym usunięcie braków nadających się do usunięcia, nastąpi do 19 kwietnia. Trzy dni później, 22 kwietnia, ogłoszona zostanie lista projektów niedopuszczonych do głosowania z przyczyn formalnych. Od tej decyzji odwołać będzie się można między 23 a 26 kwietnia, a odwołania te rozpatrzone zostaną przez Komisję Ekonomiczną Rady Miejskiej w Tarnowie do 2 maja. Do 18 maja przeprowadzona zostanie ocena merytoryczna projektów, które do 27 maja zaopiniowane zostaną przez Komisję Strategii Rozwoju Miasta Rady Miejskiej w Tarnowie.

30 maja ogłoszona zostanie lista projektów niedopuszczonych do głosowania z przyczyn merytorycznych. Odwołania od tej decyzji składać będzie można – za pośrednictwem prezydenta Tarnowa – w dniach od 31 maja do 6 czerwca do Komisji Ekonomicznej Rady Miejskiej w Tarnowie. Komisja rozpatrzy je do 13 czerwca, a dwa dni później (15.06) ogłoszone zostaną projekty dopuszczone do głosowania.

Po opublikowaniu listy rozpoczną się działania informacyjne i promocyjne, dotyczące dopuszczonych do głosowania projektów, a w dniach od 16 czerwca do 10 lipca odbędzie się głosowanie nad wyborem projektów, które zostaną uwzględnione w uchwale budżetowej Gminy Miasta Tarnowa. Ogłoszenie wyników głosowania nastąpi 11 lipca.

Projekty zgłasza się poprzez doręczenie do Urzędu Miasta Tarnowa, ul. Nowa 4, Biuro Obsługi Mieszkańców (parter) wypełnionego formularza wraz z wymaganymi załącznikami. Wszystkie dodatkowe informacje, w tym formularze, znajdują się w zakładce „do pobrania” na stronie bo.tarnow.pl.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku do głosowania dopuszczonych zostało 16 projektów zgłoszonych przez mieszkańców Tarnowa. Mieszkańcy mogli oddawać głosy na stronie internetowej www.bo.tarnow.pl (za pomocą Tarnowskiej Karty Miejskiej lub poprzez formularz głosowania) oraz przy użyciu kart papierowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.