18 czerwca 2024
Kryminalne

TARNÓW: Nie miał prawka i spowodował kolizję. Na przesłuchanie również przyjechał autem

Policyjne życie pisze czasami zaskakujące historie. Ta właśnie do takich należy. Nie dość, że jeździł bez prawa jazdy, wjechał w taksówkę, to na przesłuchanie przyjechał samochodem.
Dla 44-letniego tarnowianina brak prawa jazdy nie było żadną przeszkodą. Nie czuł potrzeby jego posiadania, za to potrzebę jazdy samochodem – i owszem. Końcem stycznia policjanci tarnowskiej drogówki zostali wezwani na rondo u zbiegu ulic Starodąbrowskiej i Słonecznej, gdzie według zgłoszenia doszło do zderzenia taksówki z mazdą. Sprawcą kolizji okazał się być nie kto inny jak tylko 44-latek. Podczas zmiany pasa ruchu nie zachował czujności i wjechał prosto w taksówkarza.


Sprawą zajął się policjant z komendy miejskiej w Tarnowie. We wtorek, przed wniesieniem oskarżenia do sądu, wezwał mężczyznę na przesłuchanie w charakterze obwinionego. Czynność przebiegała planowo, ale w jej trakcie mundurowy zauważył ściskany w garści przez 44-latka… kluczyk do samochodu. Informacja została przekazana patrolowi, który po opuszczeniu przez mężczyznę komendy prowadził dyskretnie obserwację. I wiecie co? Przypuszczenia policjanta niestety się potwierdziły. Tarnowianin doprowadził mundurowych prosto do samochodu, którym osobiście przyjechał, a który dla niepoznaki zaparkował w znacznej odległości od budynku komendy. Jakby tego było mało samochód nie posiadał ubezpieczenia. O przyszłości nieodpowiedzialnego tarnowianina wkrótce zdecyduje sąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.