22 lutego 2024
AktualnościKultura

TARNÓW: Niebawem Noc Muzeów. Co przygotowano?

Masa wystaw, zwiedzanie Pasażu Odkryć, kino plenerowe czy wieczorne spacery z przewodnikiem po Cmentarzu Żydowskim. Między innymi tak zapowiada się Noc Muzeów 2023 w Tarnowie.

W Pasażu Odkryć przy Rynku 4 w godzinach 17:30, 18:30, 19:30 i 20:30  odbędzie się alternatywne zwiedzanie przestrzeni z edukatorem. Bezpłatne wejściówki można odebrać w Biurze Obsługi Klienta Pasażu na 15 minut przed planowanym wejściem. Ostatnie wejście indywidualne będzie możliwe o godzinie 21. BWA natomiast zaprasza o godzinie 20. na Silent Disco, czyli imprezę w słuchawkach. Potańczyć będzie można do godziny 23 w Ogrodzie Sensorycznym.

W Zespole Szkół Plastycznych, prócz różnego rodzaju wernisaży, o godzinie 21 i 21:30 będzie można pooglądać film animowany w kinie plenerowym. Muzeum Okręgowe natomiast zaprasza na zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Ci, którzy chcą pospacerować pod osłoną nocy, będą to mogli zrobić wraz z przewodnikiem po Cmentarzu Żydowskim (godzina 20 i 22). Otwarta zostanie także dla zwiedzających Krypta Biskupów Tarnowskich w katedrze – oprowadzanie rozpocznie się o 19.30.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.