30 maja 2024
AktualnościKryminalne

TARNÓW: Niebezpieczne zachowanie pieszych

W rejonie ulicy Szkotnik zmieniła się organizacja ruchu w związku z trwającym remontem. Swoje usytuowanie zmieniły również przejścia dla pieszych. Tego faktu niektórzy jednak nie są w stanie zrozumieć i nagminnie skracają sobie drogę w miejscach do tego niedozwolonych. 

 

W związku z pracami drogowymi przy ul. Szkotnik w Tarnowie Straż Miejska apeluje do mieszkańców, a w szczególności do pieszych o stosowanie się do tymczasowej zmiany organizacji ruchu w tym miejscu, aby swoim zachowaniem nie stwarzać zagrożenia dla siebie oraz innych użytkowników dróg.

Jak przypominają funkcjonariusze, zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym zabrania się „przechodzenia przez jezdnię lub drogę dla rowerów w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych lub drogę dla pieszych i rowerów od jezdni lub drogi dla rowerów, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują”.

– Przypominamy również, że pieszy wchodzący na jezdnię, drogę lub torowisko albo przechodzący przez te części drogi jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz korzystać z przejścia dla pieszych – apelują strażnicy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.