13 lipca 2024
Aktualności

Tarnów: Nowe punkty bezpłatnej pomocy prawnej

Od poniedziałku, 10 października, w Tarnowie zaczną działać dwa nowe Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej: przy ulicy Chemicznej 2 w hali sportowej w Mościcach, w siedzibie Rady Osiedla „Mościcie” i przy ulicy Westerplatte 18, w siedzibie Rady Osiedla „Westerplatte”. 

Chcemy w ten sposób ułatwić mieszkańcom dotarcie do prawników i skorzystanie z ich bezpłatnej pomocy. Liczymy, że wiele osób będzie miało teraz bliżej do miejskich Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej –  mówi Robert Rogala, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich.

Jak dodaje, mieszkańcy – między innymi Mościc – sygnalizowali, że odległość do NPP na Osiedlu Legionów jest dla nich zbyt duża.

Warto przypomnieć, że nadal działają Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej pod znanymi już tarnowianom adresami – przy ulicy Wałowej 16, w Strefie Przedsiębiorcy DESK i na Osiedlu Legionów Henryka Dąbrowskiego 16, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4, w siedzibie Rady Osiedla. Finansowane z budżetu miasta Tarnowa nieodpłatne porady prawne są dostępne dla wszystkich mieszkańców, bez żadnych ograniczeń. Jedyny wymóg to złożenie pisemnego oświadczenia, w którym należy podać swoje dane, w tym –  adres zamieszkania  na terenie Tarnowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.