19 czerwca 2024
Aktualności

TARNÓW: Nowe życie dla ruin w centrum miasta?

Zabytkowy Młyn Szancera w Tarnowie ma zostać odbudowany. Po remoncie ma być tam zlokalizowany m.in. hotel. Tego karkołomnego zadania chce się podjąć znana z projektów rewitalizacyjnych w całym kraju Grupa Arche.

W tym roku mija 7 lat od dużego pożaru, który pochłonął Młyn Szancera. XIX-wieczny kompleks budynków straszy w centrum miasta od lat, ale jest nadzieja, że to się zmieni. Prezes zarządu Arche Władysław Grochowski o planach dotyczących rewitalizacji tarnowskiego młyna mówił podczas niedawnego Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

– Wchodzimy do Tarnowa, gdzie zajmiemy się spalonym młynem. Całe wnętrze strawił ogień. Tam głównym projektantem był pożar. Bardzo ciekawy efekt powstał i podchodzimy do tego, aby jak najwięcej tego efektu zachować – mówił podczas jednego z panelów na EEC 2022 prezes zarządu Arche.

Jak czytamy natomiast na portalu propertydesign.pl: – Gdybym się zastanowił, to pewnie bym się bardzo bał, ale że działam na emocjach to jest dla mnie codzienność. Lubię miejsca, których nikt nie chce. Znaleźliśmy niszę. Dzięki czemu mamy małą konkurencję, chociaż w ostatnim czasie jej przybywa. Pierwszy obiekt zaczęliśmy tak przy okazji. Nie sądziłem, że to będzie sposób na życie, realizacja pasji i też na zarabianie – stwierdził Władysław Grochowski.

Po remoncie zabytkowy młyn będzie miał nie tylko funkcję hotelową, ale także kulturalną i społeczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.