25 kwietnia 2024
Aktualności

TARNÓW: Od 1 WRZEŚNIA można zapłacić kartą w autobusach

Od 1 września możemy zapłacić kartą płatniczą za bilet w autobusie MPK. To kolejne ułatwienie korzystania z transportu publicznego w Tarnowie.  Specjalne kasowniki będą we wszystkich autobusach MPK. Koszt wdrożenia systemu to ponad 700 tys. zł netto. Możliwośc płatności karta w autobusach wdrożyło dotąd niewiele samorządów w naszym kraju.

 

– Zaawansowanie technologiczne w naszych autobusach jest najwyższe w Polsce. Według portalu infobus, Tarnów znajduje się w awangardzie pod względem systemów elektronicznych w komunikacji miejskiej w Polsce – podkreśla prezes tarnowskiego MPK Jerzy Wiatr. – Niektóre z wprowadzonych przez nas rozwiązań jest unikatowych w Polsce, a nawet i w Europie.

Przypomnijmy, że Tarnów jest pierwszym miastem w Polsce, w którym działa innowacyjny system dynamicznej informacji pasażerskiej oparty na umieszczanych na każdym przystanku autobusowym kodach QR i zbliżeniowych tagach NFC. Korzystanie z systemu jest bardzo proste gdyż wystarczy posiadać smartfon z połączeniem internetowym. Informacja o realnych przyjazdach na dany przystanek pojawia się w mgnieniu oka na smartfonie użytkownika. Nowy system QRNFC jest uzupełnieniem działającego już systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. W ramach niego dostępne są przystankowe tablice informacji pasażerskiej, aplikacja MyBus oraz integracja z Google Maps, które służą do sprawnego planowania podróży z przesiadkami. Wszelkie inne zewnętrzne aplikacje, np. jakdojade.pl NIE POKAZUJĄ realnych czasów przyjazdów autobusów w Tarnowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.