29 lutego 2024
Aktualności

TARNÓW: Od poniedziałku mniej kursów miejskich autobusów

Specjalne rozkłady jazdy miejskich autobusów będą obowiązywały od poniedziałku 29 marca do niedzieli 11 kwietnia. Informacje o zmianach już zostały wywieszone na przystankach, są również wyświetlane na tablicach dynamicznej informacji pasażerskiej.
Wzrastająca liczba infekcji koronawirusem i związane z nią ograniczenia oraz okres świąteczny – to powody decyzji o zredukowaniu liczby kursów miejskich autobusów, zarówno w dni powszednie, jak też w soboty i niedziele. Średnio, w skali tygodnia, będzie ich około 25 procent mniej.

W dni powszednie autobusy będą kursowały tak, by zapewniać dojazd do zakładów i firm. Podczas weekendów, kiedy także do tej pory było mniej kursów, ich liczba również zostanie zmniejszona.

W ubiegłym roku, podczas ograniczeń związanych z pandemią, obowiązywał sobotni rozkład jazdy. Wprowadzany obecnie zakłada większą niż wówczas częstotliwość kursów i lepsze ich dostosowanie do potrzeb pasażerów – został przygotowany w oparciu o analizy liczby osób korzystających z miejskiego transportu w określonych godzinach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.