25 maja 2024
Aktualności

TARNÓW: Odpady „prawie” wielkogabarytowe

Do Straży Miejskiej w Tarnowie często wpływają interwencje dotyczące zalegających śmieci przy osiedlowych wiatach śmietnikowych. Mieszkańcy niestety nie przestrzegają terminów wystawiania odpadów wielkogabarytowych, jak również w dalszym ciągu pozostawiają odpady, których nie można zaliczyć do wielkogabarytowych, co powoduje, że powstają tzw. „wysypiska śmieci”.

Straż Miejska przypominay, że nie wolno wyrzucać „przy okazji” zbiórki odpadów wielkogabarytowych takich rzeczy jak: opony, odpady budowlane, zużyty sprzęt agt i rtv, rozbite szyby czy świetlówki, które nie są zaliczane do odpadów wielkogabarytowych – powinny one trafić bezpośrednio do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Kąpielowej 4B lub ul. Komunalnej 31 w Tarnowie.

Za umieszczanie takich odpadów wspólnie z odpadami wielkogabarytowymi, a także za wystawianie odpadów w miejsca ich zbiórek poza wyznaczonymi terminami może zostać nałożony mandat karny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.