18 maja 2024
Aktualności

Tarnów: Opozycja apeluje do radnych PiS

Małym zgrzytem zakończyły się wczorajsze, przerwane obrady Rady Miejskiej w Tarnowie.  Przewodniczący Kazimierz Koprowski słusznie nie zgodził się na odczytanie apelu 10 opozycyjnych radnych do kolegów z PiS-u. – Maria Borys – Latała chciała odczytać apel już po wniosku formalnym o przerwaniu sesji, wówczas nie toczyła się dyskusja nad budżetem. Takie są zasady – mówi Kazimierz Koprowski, lider największego klubu w tarnowskiej Radzie.

Dyskusja nad budżetem Tarnowa odbędzie się (12.01) podczas drugiej części rozpoczętej wczoraj sesji Rady Miejskiej. Na wniosek radnego Józefa Gancarza z PiS przerwano wczorajsze obrady, aby podjąć dialog z prezydentem i zmodyfikować zapisy przyszłorocznego budżetu Tarnowa.

– Nie chcemy odrzucać budżetu. I tak mamy większość, więc moglibyśmy to przegłosować. Zależy nam na kompromisie i podajemy rękę prezydentowi Tarnowa. W pierwszych dwóch tygodniach styczniach mamy nadzieję, że nasze poprawki zostaną wprowadzone. To zadania, które na realizację czekają już od kilku lat – twierdzi Józef Gancarz, szef Komisji Ekonomicznej Rady Miejskiej.

Prezydent Roman Ciepiela podkreśla natomiast, że jest otwarty na dialog, ale jednocześnie zwraca uwagę, że jego propozycje są już daleko idącym kompromisem.

Apel do Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej w Tarnowie

Szanowni Państwo,

W związku z niedawnymi propozycjami Państwa do projektu budżetu, których przyjęcie  – jak już zapewne Państwo wiecie – spowodowałoby liczne naruszenia obowiązującego prawa i w praktyce oznaczałoby swego rodzaju ubezwłasnowolnienie Prezydenta Tarnowa, a także mając na uwadze działania Państwa klubu w ciągu ostatnich dwóch lat , apelujemy do Was o:

– Zaprzestanie działań, których jedynym celem jest automatyczne odrzucanie propozycji zarówno prezydenta miasta jak i naszych tylko dlatego, że nie pochodzą one z klubu PiS, a które mogłyby przyczynić się do rozwoju Tarnowa,

– Zmianę składu prezydium Rady, tak, by obok Przewodniczącego wywodzącego się z najliczniejszego klubu zasiadali w nim także przedstawiciele innych ugrupowań, jako że obecne zmonopolizowanie składu Prezydium Rady utrudnia wymianę informacji i właściwą koordynację pracy radnych i jest niespotykanym rozwiązaniem  w świcie demokratycznym,

– Umożliwienie przewodniczenia czterem komisjom radnym spoza klubu PiS , gdyż obecne przejęcie przez Was przewodniczenia wszystkim komisjom jest niespotykanym na świecie rozwiązaniem, trącącym swego rodzaju samorządowym totalitaryzmem,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.