13 lipca 2024
Kryminalne

Tarnów: Oszukiwał szefa i teraz trafi za kratki

Sprzedawał towar, którego nie wykazywał na paragonach. W ten sposób w ciągu 4 miesięcy pracy wyłudził ponad 5000 złotych. Za swój czyn spędzi teraz kilka miesięcy w zakładzie karnym.

W ostatnim dniu stycznia policjanci Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zakończyli postępowanie w sprawie szeregu oszustw jakich dopuścił się dwudziestopięciolatek, mieszkaniec Tarnowa. Od lipca do października zeszłego roku pracując w jednym ze sklepów spożywczych oszukiwał swojego pracodawcę. Polegało to na tym, że wprowadzał do kasy fiskalnej sprzedawany towar, następnie transakcję anulował, a pieniądze z paragonu zatrzymywał dla siebie.

W ciągu czterech miesięcy pracy przeprowadził ponad 1000 takich transakcji oszukując swojego pracodawcę na kwotę ponad 5000 złotych. Większość z tej kwoty odzyskano. Zatrzymany przez policjantów Komisariatu Policji Tarnów-Centrum mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów, złożył w tej sprawie wyjaśnienia oraz  dobrowolnie poddał się karze. Ponieważ to nie pierwsze oszustwo mężczyzny prokurator uzgodnił karę bezwzględnego pozbawienia wolności, naprawienia szkody oraz grzywnę. Teraz sprawcy pozostało już tylko czekać na wyrok tarnowskiego sądu.

Jeden komentarz do “Tarnów: Oszukiwał szefa i teraz trafi za kratki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.