18 czerwca 2026
Aktualności

TARNÓW: Oszuści znów przypuścili atak, ale tym razem seniorzy się nie dali

Kilka dni temu wpłynęły kolejne w tym roku informacje o oszustwach i usiłowaniach oszustw tarnowskich seniorów. Jedna z kobiet stracił niemalże 30 tysięcy złotych. Na uwagę jednak zasługują pani Wilhelmina lat 71 i pani Stanisława lat 90, które w rozmowie z oszustami poradziły sobie perfekcyjnie.
W zeszłym tygodniu w czwartek, po godzinie 15 wpłynęła do komisariatu przy ul. Narutowicza informacja o usiłowaniu oszustwa metodą „na wnuczka”. Sprawę zgłosiła 90-letnia pani Stanisława, która odebrała połączenia na telefon stacjonarny. Osoba w słuchawce podawała się za jej wnuczka i córkę, próbując przekonać kobietę do przekazania 40 tysięcy złotych. Pani Stasia jednak nie kontynuowała rozmowy z oszustami i rozłączyła połączenie, odkładając słuchawkę telefonu. Następnie powiadomiła policjantów.
Słowa uznania należą się również pani Wilhelminie z Tarnowa. 70-latka odebrała w piątek identyczny telefon. Oszustka przedstawiła się jako wnuczka potrzebująca pilnie pieniędzy na ratowanie swojej matki, zagrożonej rzekomo więzieniem za spowodowanie wypadku. Kobieta spokojnie słuchała co ma do przekazania rozmówczyni, a w tym czasie jej mąż zadzwonił do wnuczki, która szybko zdementowała rewelacje przekazywane przez oszustów. Połączenie również zostało przerwane, a sprawa zgłoszona na Policję.
Obie seniorki poradziły sobie świetnie i mogą być przykładem właściwego postępowania w podobnych sytuacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *