TARNÓW: Otwarto nowe oddziały w Szpitalu Wojewódzkim
Realizując politykę zdrowotną w województwie, staramy się uruchamiać transfery finansowe nie tylko dla wiodących szpitali krakowskich, ale także dla placówek medycznych w całym regionie. I robimy to z przekonaniem, że mają bardzo dobrą kadrę i realizują usługi medyczne na wysokim poziomie. Przykładem jest właśnie Szpital św. Łukasza w Tarnowie – mówi marszałek Witold Kozłowski.
Wyremontowany Oddział Chorób Wewnętrznych i Nefrologii z Ośrodkiem Dializ rozpoczął swoją działalność w 1993 roku. Placówka utrzymała w swoich strukturach Ośrodek Dializ i nadal go prowadzi. Stacja dializ nie jest prowadzona przez firmę zewnętrzną, a wyremontowany oddział stanowi zaplecze dla Ośrodka Dializ – stąd przyjmowane są najtrudniejsze przypadki.
Sercem tego oddziału jest stacja uzdatniania wody. W ramach zadania zakupiono urządzenie do odwróconej osmozy z systemem grzewczym, które zapewnia ponadto czyściejszą wodę do dializowania, system oszczędzania wody, a także skrócenie czasu przerw w dializach poprzez dezynfekcję termiczną – dodaje wicemarszałek Łukasz Smółka.
Przeprowadzony remont wpłynął przede wszystkim na poprawę warunków pobytu pacjentów na salach łóżkowych, w tym na warunki sanitarno-higieniczne.
Wartość tej inwestycji to blisko 3 mln zł, z czego dofinansowanie z budżetu województwa wyniosło ponad 2 mln. Reszta pochodzi ze środków własnych szpitala.
