17 czerwca 2024
Aktualności

TARNÓW: Pacjenci nie muszą już czekać na badanie na zewnątrz przychodni

Pracownia Diagnostyki Laboratoryjnej Zespołu Przychodni Specjalistycznych dzięki przeprowadzonemu remontowi zyskała dużo większą przestrzeń.

– Nasi pacjenci mogą teraz komfortowo i – co najważniejsze w dobie pandemii – bezpiecznie, przy zachowaniu odpowiednich odległości zarejestrować się na badania diagnostyczne oraz oczekiwać na pobranie krwi. Do tej pory zdarzało się, że pacjenci, chcąc uniknąć tłumu w poczekalni musieli czekać na zewnątrz przychodni – mówi kierownik Pracowni Diagnostyki Laboratoryjnej w Zespole Przychodni Specjalistycznych Beata Holik-Januś.

Prezes ZPS Piotr Augustyński zapowiada, że to dopiero początek zmian, które mają na celu poprawę organizacji pracy w laboratorium oraz poprawę warunków przyjmowania pacjentów.

– Cieszę się, że remont pomieszczeń laboratoryjnych w końcu stał się faktem, tym bardziej, że warunki obsługi w związku z COVID-19 są znacznie zmienione i wymagają ponadstandardowych działań. Nasze pracownie były i są wyposażone w nowoczesny sprzęt, jednak same pomieszczenia, ich wygląd, możliwość zagospodarowania odbiegały od obecnych standardów. Jestem przekonany, że pozytywne zmiany odczuwają przede wszystkim pacjenci, ale też osoby pracujące w laboratorium – mówi prezes ZPS.

Prezes Piotr Augustyński ma nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda się powiększyć punkt pobrań oraz stworzyć dodatkowe stanowisko do poboru krwi, dzięki czemu obsługa pacjentów będzie jeszcze sprawniejsza, a czas oczekiwania na badanie skróci się do minimum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.