15 lipca 2024
AktualnościFotoreportaże

TARNÓW: Pierwsi mieszkańcy skorzystali z nowego Wydziału Komunikacji [ZDJĘCIA]

Dzisiaj z samego rana nastąpiło uroczyste otwarcie siedziby Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Został oddany do użytku nowoczesny budynek, w którym funkcjonował będzie Wydział Transportu i Komunikacji.
– Szanowni Państwo, dzisiaj po kilku latach od zakupu tego budynku, otwieramy Wydział Transportu i Komunikacji na ul. Ostrogskich 7. To bardzo nowoczesny budynek, przystosowany do obsługi klientów na europejskim poziomie. To inwestycja, która zrodziła się w naszych głowach – a wynikała z tego, że Pani dyrektor zgłaszała mi wielokrotnie, że wydział mieszczący się przy ul. Narutowicza 38 jest już za mały dla ilości spraw załatwianych w Starostwie Powiatowym w Tarnowie. Kilka lat temu, przed pandemią osiągnęliśmy wynik wszystkich spraw załatwianych na poziomie 100 tysięcy. Myślę, że zmiana tej siedziby, powiększenie metrażu i również obsługa klientów – polepszenie jej warunków -to było naszym celem. Dlatego, kiedy pojawiła się szansa zakupu tego budynku, od Urzędu Marszałkowskiego, nabyliśmy go za kwotę 2 mln zł z budżetu powiatu tarnowskiego. Przystąpiliśmy do poszukiwania pieniędzy na zrealizowanie tej całej inwestycji, czyli dostosowanie budynku do potrzeb wydziału transportu i komunikacji. I szczęśliwie się stało, że pojawiły się środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które pozyskaliśmy i dzięki temu możliwe było zaadaptowanie budynku. Była to niebagatelna kwota, bo ponad 5,5 mln zł. Całość inwestycji wyniosła więc około 7,5 mln zł. Są to bardzo dobrze wydane pieniądze – stwierdził Roman Łucarz.
– Siedziba ta jest naszą dumą i chlubą. Nie było by tego wspaniałego efektu i dzisiejszego uroczystego otwarcia siedziby starostwa, gdyby nie osoby, którym wiele zawdzięczamy, a więc: Pani Poseł Anna Pieczarka – która pomogła nam przy pozyskaniu środków rządowych – za co bardzo dziękuję w imieniu wszystkich mieszkańców powiatu tarnowskiego. Dziękuję również wszystkim, którzy bardzo przyczynili się do obecnego wyglądu tego budynku, a więc: Panu Sekretarzowi Wacławowi Prażuchowi, który codziennie tu był, nadzorując prace, mojemu zastępcy Panu Jackowi Hudymie, który również bezpośrednio nadzoruje wydział transportu i komunikacji i czuwał nad prawidłowym przebiegiem inwestycji, oraz Pani Dyrektor Paulinie Maliszewskiej – za wielkie zaangażowanie przy kolejnych etapach adaptacji tego budynku. Dziękuję też Panu Tomaszowi Stelmachowi, za wsparcie – jako Zarząd pracowaliśmy nad pozyskiwaniem środków na zakup budynku. – powiedział starosta Roman Łucarz.
– Cieszę się, że kolejna bardzo potrzebna inwestycja powiatu tarnowskiego powstała. Dla zrealizowania takich jak ta inwestycji, muszą najpierw powstać dobre pomysły, z myślą dla wszystkich mieszkańców powiatu tarnowskiego i takie pomysły na pewno Panowie Starostowie mają, wraz z całą kadrą którą posiadają. Serdecznie gratuluję wszystkim, Zarządowi, ale też Pani Dyrektor, że w tak godnych warunkach będzie mogła pracować, a to wszystko przełoży się na naszych mieszkańców. – mówiła poseł Anna Pieczarka.
– Jestem ogromnie rad, że udało się doprowadzić do końca tą inwestycję dla nas bardzo ważną i tutaj na pewno należy podkreślić istotną rolę pracowników tego wydziału, który będą pracować w komfortowych warunkach. Jeszcze raz wszystkim gratuluję, dziękuję za współpracę Pani Dyrektor, Pana Sekretarza, orz Pani Poseł za to, że zawsze nas wspiera. – zakończył Jacek Hudyma.
Budynek przy ul. Ostrogskich to obiekt trzykondygnacyjny o prostej, modernistycznej formie. Wzdłuż korytarza w poziomie parteru i pięter rozmieszczone są pokoje biurowe, oraz niezbędne zespoły sanitarne i pokoje socjalne. Na parterze budynku znajduje się archiwum zakładowe Wydziału Transportu i Komunikacji. W północnym skrzydle na poziomie I i II zlokalizowane są pomieszczenia Wydziału Transportu i Komunikacji.
Do budynku prowadzą dwa wnętrza: główne od strony wschodniej z pochylnią dla osób niepełnosprawnych, oraz dodatkowe od strony południowej obiektu.
Zdj. Paweł Topolski

 

Jeden komentarz do “TARNÓW: Pierwsi mieszkańcy skorzystali z nowego Wydziału Komunikacji [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.