12 czerwca 2026
Aktualności

TARNÓW: Policyjna eskorta autobusu i uciekająca pacjentka [KORONAWIRUS]

Kolejne nieodpowiedzialne zachowania mieszkańców, którzy za nic mają zagrożenie związane z koronawirusem. Wczoraj 70-latka poddenerwowana tym, że nie została przyjęta na SOR zaczęła opowiadać o swoim powrocie z Włoch i uciekała służbom. Z kolei inny – tym razem pijany pacjent zaczął wykrzykiwać na SOR, że wrócił z Włoch.  

Na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wojewódzkim  Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie zgłosiła się wczoraj 70-letnia pacjentka uskarżająca się na zaburzenia związane z oddawaniem moczu. Po informacji przekazanej ochroniarzowi i lekarzowi o swoim stanie zdrowia, pacjentka usłyszała, że jej stan nie jest zagrożeniem życia i została skierowana do nocnej i świątecznej opieki. I wtedy zaczęła się akcja. Pacjentka już poddenerwowana sytuacją poinformowała przez domofon, że niedawno wróciła z Włoch. Reakcja lekarza mogła być tylko jedna – został o sytuacji poinformowany sanepid, ale w tym samym momencie kobieta uciekła. Jak się okazuje ucieczka miała być brawurowa, 70-latka próbowała wsiąść na siłę do przypadkowego auta, ale kierowca odmówił jej transportu. I tak pacjentka wylądowała w autobusie, gdzie miała rozpowiadać o tym, że wróciła z Włoch. Reakcja znów okazała się prawidłowa – tarnowska policja otrzymała zgłoszenie o tym fakcie, ale kobieta znów uciekła tym razem na jednym z przystanków, a autobus z policyjną eskortą udał się na parking.

W kończącym się tygodniu SOR w Nowym Szpitalu odwiedził również mocno podpity jegomość, który zaczął się wydzierać na oddziale, że wrócił z Włoch, a wcześniej był w Niemczech. Na pacjentów i obsługę oddziału padł blady strach, jednak po dłuższej chwili pacjent przyznał, że kłamał. Szpital w takiej sytuacji będzie postępował zdecydowanie – sprawa zostanie zgłoszona do odpowiednich organów, które wyciągną konsekwencje wobec pacjenta.

10 komentarzy do “TARNÓW: Policyjna eskorta autobusu i uciekająca pacjentka [KORONAWIRUS]

  • Zabić .. na wyspę wywieść .. odseparować .. wtedy normalni myślący mają szansę .. z debilami nic z tego .. im śmierć !! To samo pseudo turyści z Tatr itp.. im śmierć !!

    Odpowiedz
  • Wysłali jak na opiekę całodobową? Żenada! Byłam tam ostatnio z dzieckiem dziecko 39 stopni gorączki kaszel astma zatoki katar ból gardła głowy lekarz przez ten domofon powiedział że nie może dziecka osłuchać bo nikogo do środka nie wpuszczają, choremu dziecku kazał stać na polu gdzie była nocna godzina.

    Odpowiedz
    • Na gorączkę okłady z zimnego prześcieradła. Na zatoki inhalacje. Matce, która przywozi dziecko z takimi objawami na teren zagrożony wirusem należy się przyjrzeć. Może warto poprosić o pomoc.

      Odpowiedz
  • Poj..by . Jak by im dowalił li kilkaset tyś kary jak w Czechach to by się oduczyli żartów robić .

    Odpowiedz
  • Hm. Co tu dużo pisać. Wszyscy (przynajmniej w teorii) powinniśmy mieć świadomość realiów. A najgorsze jeszcze przed nami. Ma wrócić różnymi drogami ponad 18000 Polaków. Ludzie opamiętajcie się żadne nawet najbardziej radykalne restrykcje nie odniosą skutku jeśli przeciętny Kowalski nie będzie się do nich stosował. Przypatrzcie się na ruch w niedzielę nie handlową na stacjach benzynowych. To przecież galerie. Życzę dużo zdrowia.

    Odpowiedz
  • Proponuje duze kary za swiadome wykorzystywnie aktualnej sytuacji a pozyskane środki natychmiast przeznaczyć na walkę z wirusem .Nie ma złego co by na dobre nie wyszlo.Spożytkować glupote. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Znajomy wrócił ze Szwecji no i ma kwarantanę że siedzi w domu jak dzieci po polu gonią z innymi żona do sklepu na zakupy i to ma być kwarantana?żart

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *