12 kwietnia 2024
Aktualności

TARNÓW: Programiści zmierzą się w trakcie Hackathonu

W ramach Forum Gospodarczego w Tarnowie(28-29 listopada) zorganizowany zostanie 36-godzinnym Hackathon „Tarnów – technologie przyszłości”, który odbędzie się w dniach 27-28 listopada w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie, przy ul. Lippóczy’ego.

Celem Hackathonu jest programowanie oraz rozwój innowacyjnych rozwiązań z dziedziny technologii SMART dla miasta Tarnowa.

Hackathon to wydarzenie skierowane do programistów, którzy stają przed zadaniem rozwiązania określonego problemu związanego z projektowaniem. Cechą tego wydarzenia jest krótki czas trwania, a jego uczestnicy zazwyczaj dowiadują się o zadaniu do wykonania w dniu rozpoczęcia konkursu.

 

Forum Gospodarcze, które odbędzie się w dniach 28-29 listopada, będzie okazją do debaty o kluczowych problemach europejskiej gospodarki, która dopiero co narażona na negatywne skutki pandemicznych obostrzeń, dziś musi stawić czoła potężnym wyzwaniom związanym z wojną w Ukrainie. Pierwsza edycja odbędzie się w Tarnowie. O współczesnych wyzwaniach rozmawiać będzie ponad 400 gości Forum, a wśród nich przedstawiciele sektora prywatnego, parlamentarzyści, eksperci i ekonomiści z krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Podczas Forum odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń: debat, sesji plenarnych, rozmów, prezentacji i bloków tematycznych. Szerokie grono ekspertów będzie debatować nad takimi kluczowymi zagadnieniami jak: bezpieczeństwo energetyczne, reindustrializacja, gospodarka cyfrowa, rewolucja elektryczna w motoryzacji czy polityka klimatyczna.

Patronem medialnym wydarzenia jest ,,Kurier Tarnowski”. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.