30 maja 2024
Aktualności

TARNÓW: Rusza sezon grzewczy – będą rachunki grozy

Już od dzisiaj, tj. 20 września, tarnowianie mogą cieszyć się ogrzanym mieszkaniem. W związku z utrzymującymi się przez kilka dni niskimi temperaturami Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej uruchomiło w nocy tzw. okres gotowości dostaw ciepła dla systemu centralnego ogrzewania budynków. Ta radość jednak nie potrwa długo. Humor tarnowianom popsuje rachunek za ciepło, bowiem MPEC zapowiada kolejną drastyczną podwyżkę!

Będzie ciepło

Włączanie ogrzewania odbywa się samoczynnie. MPEC posiada urządzenia, które służą do automatycznej regulacji dostaw ciepła. Jeżeli na zewnątrz utrzymuje się temperatura poniżej 15°C, ogrzewanie włącza się automatycznie. Z chwilą, gdy temperatura wzrasta, dostawa ciepła zostaje przerwana.

Odbiorcy, czyli właściciele lub zarządcy budynków, mogą zmienić wysokość temperatury, przy której następuje automatyczne uruchamianie lub przerwanie ogrzewania obiektu. MPEC robi to bezpłatnie w ciągu dwóch dni roboczych od otrzymania wniosku. Dodatkowo lokatorzy, którzy mają zawory termostatyczne, sami mogą regulować ilość ciepła dostarczanego do pomieszczeń. 

Automatyczne dostawy ciepła nie zostaną uruchomione do tych obiektów, których właściciele lub zarządcy złożyli pisemną deklarację o uruchomienie takich dostaw. Włączenie ogrzewania w tych budynkach nastąpi wyłącznie po złożeniu w MPEC pisemnej dyspozycji.

MPEC dostarcza ciepło do ponad 1000 budynków w Tarnowie.

Będzie drogo!

We wrześniu MPEC podniósł cenę o 24,5%, ale okazuje się, że to nie koniec. W październiku za ogrzewanie mieszkańcy Tarnowa zapłacą jeszcze o 18% więcej.

 

Jeden komentarz do “TARNÓW: Rusza sezon grzewczy – będą rachunki grozy

  • Mniej urzędników, zbędnych pracowników, mniej niepotrzebnych etatów za które płaci spółdzielca.
    Ciepło w mieszkaniach, tak wysoko opłacanych od dawna, jest konieczne.
    Należy przyglądnąć się wszystkim składnikom wszelkich opłat mieszkaniowych – nie tylko C.O: po trochu zredukować te składniki, które obciążają nadmiernie lokatorów.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.