30 maja 2024
Aktualności

TARNÓW: Są jeszcze pieniądze dla rodzin na in vitro

Czynnik finansowy ma kluczowe znaczenie w przypadku konieczności skorzystania z metod wspomaganego rozrodu, tym samym wiele par nie będzie w stanie podjąć próby zajścia w ciąże poprzez metodę in vitro.

Szansą dla takich rodzin jest program dofinansowania IVF dla mieszkańców Tarnowa, w którym pula zgłoszeń na rok 2023 nie została jeszcze wyczerpana. Program realizowany jest przez kilka placówek medycznych, m.in. przez TFP Fertility Macierzyństwo w Krakowie. (https://tfp-fertility.com/pl-pl/tfp-fertility-macierzynstwo/landing-pages/campaign-in-vitro-dofinansowanie-tarnow). Kwalifikacji dokonuje podmiot leczniczy, do którego należy zgłaszać się bezpośrednio celem uzyskania szczegółów oraz możliwości leczenia.

Z programu mogą skorzystać mieszkańcy miasta Tarnowa, którzy spełnią określone kryteria: wiekowe (kobieta 20-42, mężczyzna 20-50) oraz posiadają wskazania kliniczne do leczenia in vitro, potwierdzone dokumentacją medyczną.

Program realizowany jest od 2022 roku.  Od tego czasu, przez kolejne 4 lata, łącznie 180 par będzie mogło ubiegać się o dofinansowanie procedury IVF w wysokości 5 tys. złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.