20 czerwca 2024
AktualnościKryminalne

TARNÓW: „Skok” na pralnię i szybka wpadka

 
Włamali się do pralni samoobsługowej w Tarnowie skąd skradli bilon oraz czytnik banknotów. Straty zostały określone na kwotę ponad 12 tysięcy złotych. Sprawcy zostali zatrzymani, część skradzionej kwoty odzyskano. Usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem oraz… posiadania środków odurzających. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
 
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia tarnowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do pralni samoobsługowej w Tarnowie, skąd nieznani sprawcy zabrali gotówkę z wrzutomatu oraz czytnik banknotów. Właściciel wycenił swoje straty na kwotę ponad 12 tysięcy złotych.
Kilkudniowa praca policjantów pionu operacyjnego komisariatu przy ulicy Narutowicza w Tarnowie skutkowała wytypowaniem sprawców tego przestępstwa. Przeszukania w ich miejscu zamieszkania pozwoliły na zebranie dowodów świadczących o dokonaniu tego włamania. Dodatkowo policjanci znaleźli niewielkie ilości środków niedozwolonych w postaci marihuany oraz amfetaminy.
 
Zatrzymani to mieszkańcy Tarnowa w wielu 25 i 34 lat. Podczas przesłuchania przez policjantów przyznali się do zarzutu włamania i kradzieży pieniędzy oraz posiadania środków odurzających. Przedstawione zostały im zarzuty określone w artykule 279 kodeku karnego oraz 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, po czym zostali zwolnieni. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
 
Mężczyzn czeka jeszcze postępowanie sądowe, w którym zostanie określona wysokość kary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.