20 czerwca 2024
Aktualności

TARNÓW: Słoneczne Wzgórze oazą spokoju dla uchodźców

Niemal cały Tarnów włączył się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Nasi sąsiedzi ze wschodu uciekając przed wojenną zawieruchą lokowani są także w malowniczo położonym w Parku Sanguszków Słonecznym Wzgórzu.  Na ten moment przebywa tam ok. 25-30 osób z Ukrainy, ale zmienia się to bardzo szybko.

 

Pobyt w Słonecznym Wzgórzu dla osób kierowanych z Centrum Usług Społecznych jest bezpłatny. Dla najmłodszych gości przygotowano specjalny pokój zabaw, aby dzieci czuły się swobodnie i mogły dawać upust swojej fantazji, Do ich dyspozycji są gry, puzzle, książeczki, malowanki, kredki oraz pluszaki.

Mieszkający w Słonecznym Wzgórzu uchodźcy mają stały dostęp do wody oraz ciepłych napojów (kawa, herbata).

 

– W ramach pobytu zapewniamy trzy posiłki dziennie – śniadanie, obiad i kolację – nasze menu tłumaczymy na j. ukraiński, aby ułatwić zrozumienie. Całą obsługę gości, przygotowaniem posiłków zajmują się oczywiście nasi pracownicy – mówi nam Agnieszka Hulska, dyrektor ośrodka. – Dokumenty niezbędne do formalności przetłumaczyliśmy na język ukraiński (karty meldunkowe, regulamin obiektu). W razie potrzeby, jeżeli dostajemy taki „sygnał”, zapewniamy wyżywienie dla grupy wolontariuszy – pomagającej przy darach dla uchodźców.

Placówka,  w razie potrzeby zapewnia Ukraińcom najpotrzebniejsze rzeczy, jak np. kosmetyki – jest w kontakcie z magazynem mieszczącym się w hali przy ul. Gumniskiej.

Zorganizowaliśmy także prywatną zbiórkę śród naszych pracowników, w ramach której zakupiono głównie wodę butelkowaną i soczki w kartonach dla dzieci – dodaje dyrektor Hulska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.