17 czerwca 2024
Aktualności

TARNÓW: Studenci będą studiować w domu. Wszystko przez oszczędności

Spora część studentów Akademii Nauk Stosowanych od dzisiaj do 8 stycznia, będzie studiowała zdalnie. Ci, którzy mają laboratoria, mogą się jednak pojawić na uczelni. Nauka z domu nie jest podyktowana covidem, a koniecznością zaoszczędzenia na energii.

Decyzja o oszczędności wynika ze względu na prawo, które nakazuje zmniejszenie wydatków energii o 10 procent. Nauczanie zdalne nie dotyczy studentów fizjoterapii, wychowania fizycznego oraz pielęgniarstwa, którzy muszą pojawić się na zajęciach.

Uczelnia przeprowadza także gruntowne zmiany w ociepleniu głównego budynku, który jest jednocześnie najstarszą częścią ANS. Termomodernizacja została jednak przerwana, ze względu na panującą pogodę. Lada dzień powinna się pojawić fotowoltaika, która będzie zasilać uczelnię – na razie budynki E, F i G, w planach jest także samodzielność elektryczna budynku C i akademika. W sumie za nową elewację i fotowoltaikę uczelnia zapłaci około 4,5 mln zł.

Fot. archiwum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.