17 czerwca 2024
Aktualności

Tarnów to priorytet!?

Jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie, Tarnów jest miastem najważniejszym dla wicepremiera Jarosława Gowina w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych. Taka deklaracja miała paść podczas niedawnego posiedzenia zarządu krajowego Polski Razem. O prezydenturę w Tarnowie ma walczyć Grzegorz Kądzielawski jako wspólny lider zjednoczonej prawicy.

O sytuacji w Tarnowie rozpisują się dziś zarówno ogólnopolskie media, jak i o zasięgu wojewódzkim. Onet donosi, że wystawienie w Krakowie do walki Jadwigi Emilewicz jako kandydatki na kandydata, który ma stawić czoła Jackowi Majchrowskiemu jest tylko taktyczną zagrywką. Celem jest tak naprawdę Tarnów – Gowin ustępuje w Krakowie, nie będzie Jadwigi Emilewicz, ale za to w Tarnowie będzie Grzegorz Kądzielawski. Taki rozwój wypadków skomentował dziś w Radiu Kraków sam wicepremier.

– Nie jest tajemnicą, że to mój bliski współpracownik. Jego nazwisko w Tarnowie przewija się od dawna. Mam nadzieję, że nie wywoła to sensacji. Nie ogłaszam, że pan Kądzielawski jest kandydatem na prezydenta Tarnowa, ale trzeba go brać pod uwagę – powiedział na antenie Gowin.

Wicepremier odniósł się także do wypowiedzi szefa lokalnych struktur PiS w Tarnowie prof. Włodzimierza Bernackiego, który nie wymieniał Kądzielawskiego wśród pretendentów do najważniejszego fotela w mieście u stóp Góry św. Marcina.

– Rozumiem, że nie ma go na liście kandydatów z szeregów PiS, ale jest na liście Polski Razem. Przedstawiłem to prezesowi Kaczyńskiemu. (…) Najważniejsze jest, żebyśmy do wyborów szli zjednoczeni i żebyśmy wystawili mocnych kandydatów. Jak będą mocniejsi kandydaci niż moi, przyjmiemy to. Porozumienie oznacza jednak, że w części miast reprezentantami prawicy będą kandydaci Polski Razem i Solidarnej Polski – powiedział w radiu Jarosław Gowin.

Jeden komentarz do “Tarnów to priorytet!?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.