TARNÓW: Ulica Hodowlana zmieni się nie do poznania? Przedsiębiorcy już rozmawiali z prezydentem

Przedstawiciele Tarnowskiej Spółdzielni Spożywców spotkali się w Urzędzie Miasta Tarnowa z prezydentem Romanem Ciepielą, miejskimi urzędnikami i przedstawicielami Zarządu Dróg i Komunikacji. Rozmawiano o usprawnieniu ruchu do i z ul. Hodowlanej, gdzie TSS posiada działki i obiekty handlowe, a planuje duże inwestycje, które spowodują przyrost liczby tarnowian odwiedzających to handlowe centrum.
Tarnowska Spółdzielnia Spożywców ma poważne plany rozwojowe, m.in. planuje na swoich terenach przy ul. Hodowlanej i w okolicach spore inwestycje, w tym duży obiekt handlowy o powierzchni kilku tys. m kw.

– W tym roku powstaną projekty, budowa potrwa do pięciu lat – mówił podczas spotkania w UMT prezes TSS, Sławomir Łaciak.

Nowe obiekty handlowe spowodują znaczne zwiększenie ruchu do i z ul. Hodowlanej, a jak wiadomo, obecne połączenia tej drogi z ulicami Mościckiego i Wyszyńskiego są już od dawna przysłowiowymi wąskimi gardłami, zwłaszcza w godzinach handlowego szczytu i w przypadku lewoskrętów.

Prezydent Roman Ciepiela przypomniał, iż na skrzyżowaniu Hodowlana – Mościckiego miasto planowało budowę ronda turbinowego, jednak koncepcja ta spotkała się z protestami okolicznych mieszkańców, nie udało się też porozumieć w sprawie gruntów, które trzeba by przejąć na potrzeby budowy ronda. Radni wycofali z budżetu pieniądze na rondo, więc w tym newralgicznym miejscu zainstalowana zostanie sygnalizacja świetlna. Przepustowość skrzyżowania nie powiększy się, co podkreślał dyrektor ZDiK, Artur Michałek, ale zostanie zapewnione bezpieczeństwo ruchu i skróci się czas oczekiwania kierowców na możliwość skrętu w lewo ze wszystkich kierunków.
Można jednak przypuszczać, iż w dużej części ruch do ul. Hodowlanej będzie się odbywał się teraz od ul. Wyszyńskiego, która jest częścią nowoczesnej arterii komunikacyjnej Spokojna – Elektryczna – Wyszyńskiego – Czysta. Zjazd do ul. Hodowlanej został zaprojektowany tak, aby zapewnić jak najlepszą przepustowość i płynność ruchu w tym miejscu.

Podczas potkania rozmawiano również o możliwościach modernizacji ul. Hodowlanej, wybudowaniu zatok postojowych, ciągu pieszo-rowerowego i połączeniu drogi z sąsiadującymi. Przedstawiciele władz miejskich zasugerowali, aby zarząd TSS rozważył przekazaniu miastu części terenów przylegających do ulicy, co w pewnością dałoby większe możliwości przy modernizacji drogowej infrastruktury. Władze spółdzielni mają zastanowić się nad propozycją.

Jeden komentarz do “TARNÓW: Ulica Hodowlana zmieni się nie do poznania? Przedsiębiorcy już rozmawiali z prezydentem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.