21 lutego 2024
Aktualności

TARNÓW: Umowa jest, ale węgla dalej nie ma

Tarnów jest gotowy do sprzedaży uprawnionym mieszkańcom węgla po preferencyjnych cenach, ale projekt umowy z Polskiej Grupy Górniczej, od której miasto ma kupować węgiel, dotarł dopiero 16 listopada. PGG oferuje w tym roku dla Tarnowa 500 ton węgla.

Po ustaleniu ostatecznego kształtu umowy i jej podpisaniu Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które ma zająć się sprzedażą węgla, będzie mogło odebrać węgiel ze składów PGG w Koszycach i Żabnie, przewieźć na swoje składowisko przy ul. Komunalnej i rozpocząć sprzedaż dla uprawnionych do zakupu.
Obecnie nie można określić konkretnego terminu, kiedy to nastąpi, ale władze miejskie czynią starania, aby sprzedaż rozpoczęła się jak najszybciej. Miasto jest gotowe, a termin rozpoczęcia sprzedaży zależy od szybkości działań PGG i pojawienia się węgla w składach spółki.

Wnioski o zakup węgla po preferencyjnych cenach złożyło do 16 listopada 301 gospodarstw domowych, 277 zostało zweryfikowanych i gotowych jest do przekazania MPGK. Wnioski opiewają na 381,5 tony na rok bieżący i 243,2 tony na rok przyszły.

Sprzedażą węgla po preferencyjnych cenach zająć się ma w Tarnowie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, który jest już w pełni gotowe do działania. Firma przygotowała zadaszone składy na przywożony węgiel, przygotowana jest waga, system sprzedaży, obsługa kasowa, są wyznaczeni pracownicy. Gotowy jest też tabor samochodowy, który ma przywieźć węgiel ze składów Polskiej Grupy Górniczej, gdy tylko będzie tam dostępny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.