23 września 2023
Aktualności

Tarnów: W autobusach będzie bezpieczniej

Zakończył się montaż czujników przeciwpożarowych w 26 autobusach miejskich tarnowskiego MPK. Czujniki ostrzegają o podnoszącej się w komorach silników temperaturze i pomagają zapobiegać pożarom.

– W kolejnych dziesięciu pojazdach przeprowadziliśmy przeglądy i naprawy systemów gaśniczych – mówi Jerzy Wiatr, prezes MPK.

 Podjęte przez miejską spółkę działania to konsekwencja trzech pożarów autobusów, do których doszło w lutym i w maju tego roku. W pożarach nikt nie ucierpiał. Oprócz zamontowania czujników i przeprowadzenia napraw oraz przeglądów systemów gaśniczych, MPK wykonało też dodatkowe przeglądy wszystkich pojazdów w warsztacie naprawczym i na pętlach, między kursami. Nie wykryto w ostatnim czasie znaczących wycieków płynów, które mogłyby stanowić zagrożenie. Przyczyny pożarów były badane przez powołany w MPK zespół. Zarówno on, jak i biegły, badający pożar autobusu z 17 maja, nie byli w stanie jednoznacznie określić przyczyny pożarów.

– Jesteśmy świadomi konieczności wymiany taboru na nowszy i podjęliśmy decyzję żeby zrobić to na niespotykaną dotąd w Tarnowie skalę – podkreśla prezes MPK i dodaje, że w październiku na tarnowskich ulicach pojawi się pięć nowoczesnych i komfortowych autobusów marki Scania. Wniosek o unijne dofinansowanie zakupu kolejnych 35 pojazdów jest właśnie weryfikowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.